Czas Herkulesów

Ostatnia powieść w cyklu z komisarzem Maciejewskim!

 WronskiCzasHerkulesow_3d

Marcin Wroński, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru, tworzy wspaniały i porywający obraz wielkulturowego Chełma u progu rozwoju. Miłośnicy II Rzeczpospolitej i kryminałów retro będą wniebowzięci.

Nie każdy awans cieszy. Jako oficer inspekcyjny komisarz Maciejewski czuje się niczym carski rewizor i grzęźnie w papierkowej robocie. Gdy w czasie jego kontroli w Chełmie dochodzi do zabójstwa młodego zapaśnika, komisarz angażuje się w sprawę. Okazuje się bowiem, że w wielokulturowym, gwałtownie rozwijającym się mieście osiadło kilku dawnych zawodników, którzy kiedyś w oczach małego Zygi równi byli Herkulesowi. Maciejewski musi oddzielić dawne sympatie od faktów.

 

Marcin Wroński w Detektywie (2)Marcin Wroński (ur. 1972) – pisarz wielu gatunków i dżentelmen, jeden z najbardziej utytułowanych autorów kryminałów w Polsce. Zdobywca m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru, dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników oraz Nagrody Kryminalnej Piły. Sukces i popularność przyniosła mu seria kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim, ukazująca się regularnie od 2007 roku. W 2010 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazał się również jego thriller Officium Secretum. Pies Pański.

Wroński był felietonistą i dziennikarzem radiowym, pracował jako nauczyciel, pisał książki dla dzieci. Sięgał po różne gatunki – SF, fantasy, sprawdził sie także jako dramaturg, scenarzysta, ale to właśnie kryminał jest tym gatunkiem, który doprowadził do mistrzostwa.

Jeszcze na studiach zafascynował go przedwojenny Lublin, co znajduje odzwierciedlenie w kolejnych jego książkach. Za wkład cyklu o komisarzu Maciejewskim w budowanie wizerunku miasta w 2009 roku regionalne media przyznały autorowi honorowy tytuł Bene Meritus Terrae Lublinensi (Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej), a w 2012 roku, podczas uroczystej premiery Skrzydlatej trumny, otrzymał Medal Prezydenta Miasta Lublina. Za tę samą książkę w 2013 roku przyznano autorowi Nagrodę Artystyczną Miasta Lublina za rok 2012.

Strona autorska: www.marcinwronski.art.pl

Nagroda Kryminalnej Piły dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej roku 2013 za “Pogrom w przyszły wtorek”. Za ten sam tytuł dublet Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej zdaniem Jury i czytelników. Tak wyglądał poczatek roku 2014 dla Marcina Wrońskiego. Najnowsza jego powieść, “Kwestja krwi”, udowadnia, że potrójne uhonorowanie nagrodami w roku 2014 to nie był przypadek tylko prawidłowość!

Leszek Koźmiński, Kryminalna Piła

 
Tytuł: Czas Herkulesów
 Autor: Marcin Wroński
 Seria: Komisarz Maciejewski
 Wydawnictwo: W.A.B.
 Język wydania: polski 
 Język oryginału: polski
 Numer wydania: I
 Data premiery: 2017-04-11
 Liczba stron: 304
 Cena okładkowa: 39,99 zł