To grobowiec rodziny pruskiego rodu baronów von Fahrenheid, przypominający kształtem starożytne egipskie piramidy. Zbudowany został w 1812 roku (niektóre źródła wskazują inne daty: 1795 lub 1808 rok). Kształt grobowca wynikał z zainteresowań starożytnym Egiptem właściciela majątku w Rapie, barona Friedricha von Fahrenheida.

Pierwszą osobą pochowaną w grobowcu była 3-letnia córka barona. Ostatecznie spoczęło tam 8 członków rodziny, w tym sam Friedrich (w 1848 roku). Zawieruchy wojenne i powojenne odcisnęły swoje piętno również na piramidzie. Grobowiec był przez lata dewastowany i rozkradany. Obecnie wpisany jest do rejestru zabytków.

                Konstrukcja wzorowana na piramidach egipskich ma sklepienie wewnętrzne pochylone pod identycznym kątem jak w piramidach egipskich. Radiesteci na podstawie przeprowadzonych badań twierdzą, że wybór miejsca budowy piramidy nie był przypadkowy. Koncentruje się tam moc pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu. Pozytywne promieniowanie jest wzmacniane w piramidzie przez odpowiedni kształt sklepienia wewnętrznego (podobnie jak w piramidach egipskich). W Rapie przecinają się trzy linie silnego promieniowania geometrycznego łączące miejsca mocy. Jedna z nich biegnie m.in. od Kowna przez Rapę i dalej przez opisany wyżej Wilczy Szaniec aż do Karlsruhe.

                Podobno komary i muchy omijają wszelkie miejsca mocy, warto więc (choćby przy kapryśnej mazurskiej pogodzie) wybrać się do piramidy w Rapie, aby osobiście to sprawdzić.

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]