OKLADKA_WS1_2014

Wydanie specjalne 01/2014

Cena: 4.50 PLN
:

Spis treści

FIGLE KSIĘŻEJ KONKUBINY

OSZALAŁY Z MIŁOŚCI

ZBRODNIA PORZUCONEJ KSIĘŻNICZKI

OSZALAŁY Z MIŁOŚCI

PARA

ROGACZ

SZAŁ ZAZDROŚCI

ZEMSTA BRZYDULI

DRAMAT Z TĘCZĄ W TLE

ONA JUŻ NIE ZATAŃCZY

MATKA I CÓRKA

CENA ROZSTANIA

OD REDAKCJI

TROPEM ZŁAMANYCH SERC

Krzysztof Kilijanek

Miłość to jedno z najważniejszych uczuć w ludzkim życiu bez względu na wiek, miejsce i czas. Daje człowiekowi siły do życia; jest zupełnie czymś innym niż koleżeństwo czy przyjaźń. Każda z nich jest inna, z czego innego się zrodziła i czemu innemu służy. Pewnie dlatego od zawsze skupiała uwagę filozofów, poetów, a przede wszystkim zwykłych ludzi. Mimo to nie sposób udzielić prostej odpowiedzi na pytanie: czym jest miłość. Uczucie to znają ludzie na całym świecie, a jednak każdy definiuje je na własny sposób. Miłość istniała od zarania dziejów i istnieć będzie do końca rodzaju ludzkiego. Jak długo bowiem będzie żył człowiek tak długo będzie kochał i nienawidził. Te dwa słowa nierozerwalnie związane są z dziejami homo sapiens.


PODWÓJNE ŻYCIE PROBOSZCZA

FIGLE KSIĘŻEJ KONKUBINY

Elżbieta Ostrowska

Do prokuratury w jednej z warszawskich dzielnic przyszedł znany (głównie z telewizyjnych seriali) aktor. Z nierzadkim w jego profesji ekshibicjonizmem zwierzył się, że na portalu randkowym poznał pewną atrakcyjną kobietę lat 40, o imieniu Mariola… 


HONOR DAMY

ZBRODNIA PORZUCONEJ KSIĘŻNICZKI

Małgorzata Chełminiak

Starsza pani, podróżująca w latach 70. ubiegłego stulecia podmiejską kolejką z Milanówka do Warszawy, nie wyróżniała się niczym szczególnym, jeśli nie liczyć starych, niemodnych ubrań. Siwe włosy, zgarbiona sylwetka, pomarszczona twarz, na której odbijało się kilkadziesiąt lat. By nie płacić za bilet, który kupowało się wtedy bezpośrednio u konduktora, udawała, że śpi. Rzadko kto ją budził, a ona po przejściu kolejarza otwierała oczy i – jak gdyby nigdy nic – jechała dalej. 


TRAGEDIA DWÓCH RODZIN

OSZALAŁY Z MIŁOŚCI

Anna Kotowska

Byli parą przez ponad dwa lata i kiedy Paulina K. postanowiła zakończyć związek, jej partner nie potrafił się z tym pogodzić. Rodzice chłopaka byli zaniepokojeni stanem syna, a jego była dziewczyna przerażona kolejnymi posunięciami mężczyzny: były prośby, groźby i nękanie. Ponoć odgrażał się, że zabije jej rodzinę, jeśli do niego nie wróci. Jednak tych słów nie brała na poważnie… 


PRZYJDĘ PO CIEBIE!

PARA

Dariusz Gizak

O losach tej pary, policjanci z Ch. wspominają często, zwłaszcza wówczas, gdy ktoś wątpi w to, że miłość do drugiej osoby może zmienić człowieka na lepsze, ale także na gorsze. Zawsze przy takiej okazji pada przykład Barbary K. i Marka O. i opis tego, jak na kilka lat zmieniło się ich życie, i to na lepsze, pomimo że zanim się poznali, oboje aniołkami nie byli. 


SAMO ŻYCIE

ROGACZ

Marcin Banasik

Kobieta zwierzyła się ze swojego romansu przyjaciółce, która początkowo była przeciwna tej znajomości. – Uważaj, żeby sprawy nie zaszły za daleko. Masz przecież dwójkę dzieci z Łukaszem – przypominała jej Katarzyna C. Zakochana po uszy mężatka ignorowała jednak ostrzeżenia znajomej. Ciągle powtarzała, że jeszcze nigdy do nikogo nie czuła tak gorącego uczucia. 


W OKOWACH OBSESJI

SZAŁ ZAZDROŚCI

Leon Madejski

Jeszcze tyle życia było przed tą inteligentną, mądrą i atrakcyjną dziewczyną. Umiała cieszyć się każdym dniem, snuła plany na przyszłość. Jej kolega ze studiów bezpowrotnie to zniszczył, odbierając jej wszystko co kochała: rodziców, przyjaciół, a przede wszystkim życie… 


SAMO ŻYCIE

ZEMSTA BRZYDULI

Barbara Marcinkowska

– Podobna do ojca jak dwie krople wody. Będzie dziewucha miała w życiu szczęście, pani Kaziu! – orzekła położna, podając matce niemowlę, a Kazimiera Mańka biorąc na ręce dziecko, ciężko westchnęła. Jej ślubny małżonek bynajmniej urodą nie grzeszył, a położna ślepa przecież nie była! Znała dobrze jej męża, który serce miał złote, ale przystojniakiem to on nie był. Co jednak uchodzi u mężczyzny, u kobiety stanowi problem nie lada. 


KOCHAJĄCY INACZEJ

DRAMAT Z TĘCZĄ W TLE

Konrad Buraczewski

Wanda i Janusz stali jak rażeni piorunem. Nie chcieli zaakceptować tego, co słyszą. Nie mogli uwierzyć, że ich syn jest gejem i właśnie przedstawił im swojego chłopaka. Za nic w świecie nie dopuszczali do świadomości tego „innego” oblicza miłości. – Wstyd!!! Wstyd i hańba dla całej rodziny! – wykrzykiwał ojciec w kierunku Oliwiera. Chłopak długo szukał u rodziców akceptacji dla swojej orientacji homoseksualnej. Gdy wszelkie próby spełzły na niczym, posunął się do dramatycznego rozwiązania. 


MIŁOŚĆ NIE WSZYSTKO WYBACZA...

ONA JUŻ NIE ZATAŃCZY

Karol Rebs

Oboje byli piękni, młodzi, inteligentni i wrażliwi, pochodzili z bogatych i ustosunkowanych rodzin. Miejscowa elita. Takim zawsze wszystko łatwo przychodzi. Ona – szczupła, zgrabna brunetka, poruszająca się z wdziękiem tancerki, którą przez kilka lat była. Zawsze pogodna i uśmiechnięta. On – młodzieniec przystojny i nieco zadumany, ale poważnie myślący o przyszłości. Po prostu wymarzona para, która będzie żyć długo i szczęśliwie. Niestety, ta bajka nie ma happy endu. Połączyła ich miłość, ale rozdzieliła śmierć. 


BEZ MIŁOŚCI DO NIENAWIŚCI

MATKA I CÓRKA

Marcin Moneta

Natalia miała żal. Żal, że rodzice rozwiedli się, i że ojca widziała tak rzadko. To właśnie taty brakowało jej najbardziej. Ojciec, po rozpadzie rodziny, wyjechał do Niemiec. Z córką kontaktował się najczęściej przez telefon. Na wizyty nie miał czasu. Wkrótce Natalia zaczęła dojrzewać i narodziła się w niej złość – o rozpad rodziny obwiniała matkę. A ta, po odejściu męża, zaczęła poprawiać sobie humor alkoholem. 


DEWIANT I NIMFOMANKA

CENA ROZSTANIA

Tadeusz Wójciak

Był „drapieżnikiem” seksualnym, pod pozorem wielkiej miłości żerującym na całkowicie mu oddanej kobiecie. Pomimo formalnego zerwania, miał ją na telefon i pozwalał jej zostawać na noc. Zakochany w sobie narcyz, próżny i pewny siebie arogant, nie potrafił dostrzec zagrożenia. Sypiał z grzechotnikiem na poduszce, zupełnie o tym nie wiedząc. 


Ponadto w numerze:

ROZRYWKA Z TEMIDĄ - Z kraju i ze świata

ZAGADKA KRYMINALNA - Paryska przygoda

ILUSTRACJE: Jacek Rupiński