Joasia Matjaszek pochodząca z Brzeska zniknęła 3 listopada 2000 r. Ostatni raz widziana była w Niwce koło Tarnowa. Policjanci prowadzący wtedy poszukiwania sprawdzali wszelkie możliwe tropy  jak ucieczka, wstąpienie do sekty, wyjazd za granicę czy nieszczęśliwy  wypadek.

Już wtedy wiele jednak przemawiało za tym, że dziewczyna został zabita, dlatego też zostało wszczęte śledztwo w sprawie zabójstwa. W poszukiwaniu zwłok dziewczyny za pomocą kamery termowizyjnej przeszukiwano wtedy m.in. 100 hektarów lasów oraz teren starej cegielni w pobliżu Radłowa, przesłuchiwano świadków.

Niestety nie natrafiono na ślad Joanny.

W październiku 2017 r. śledztwo w sprawie zostało ponownie wszczęte przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie. Cały czas o sprawie nie zapominali policjanci z krakowskiego Archiwum X, którzy badali różne wątki tej historii.
Ponieważ niedawno pojawiły się nowe, istotne informacje, zdecydowano aby 16 czerwca br., jak też w kolejnych dniach w miejscowości Niwka koło Tarnowa przeprowadzić  czynności poszukiwawcze. Policjanci z Archiwum X pod nadzorem prokuratora będą poszukiwać istotnych dowodów w sprawie zabójstwa jak również szczątków Joanny. Na miejscu, oprócz funkcjonariuszy z Archiwum X będą wykonywać czynności policjanci z krakowskiego OPP a także straż pożarna. W działaniach wykorzystywany będzie dron, jak również policyjne psy tropiące i sprzęt pływający w postaci łodzi należący do PSP.

Źródło: www. malopolska.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]