Sosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu dla osoby niepełnosprawnej. Już kilka dni po jej dokonaniu odnaleźli utracony przez chorego mężczyznę samochód.

Twarz sprawcy, którą zobaczyli funkcjonariusze na jednym z zabezpieczonych nagrań była im doskonale znana. Zatrzymanie mężczyzny było już tylko kwestią czasu.

Do kradzieży pojazdu doszło w nocy, z 14/15.04.2020 r., na jednej z ulic w centrum miasta. Niepełnosprawny mężczyzna zgłosił ją już następnego dnia. Policjanci szybko odnaleźli skradziony samochód – sprawca zdążył wymontować z niego akumulator. Kiedy kryminalni zaczęli przeglądać zapisy monitoringów zabezpieczone do sprawy, na ekranie pojawiła się doskonale znana im twarz. 27-letni mieszkaniec Sosnowca był już w przeszłości wielokrotnie karany – za kradzieże skuterów, wymuszenia rozbójnicze, a także ataki na policjantów. Wytropienie go było teraz już tylko kwestią czasu.

Policjanci zatrzymali go na jednej z giełd na terenie aglomeracji śląskiej.

Śledczy wiedzą, że sprawa jest rozwojowa, ponieważ podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie wiele rzeczy takich jak: odzież, buty, narzędzia, których pochodzenia nie był w stanie logicznie wytłumaczyć. Trwają ustalenia skąd pochodzą zabezpieczone przedmioty. Policjanci zabezpieczyli u sprawcy również pieniądze na poczet przyszłych kar.

Za samą tylko kradzież z włamaniem może mu grozić 10 lat więzienia.

Źródło: KWP w Katowicach

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]