Zatrzymany przez wolskich funkcjonariuszy mężczyzna jest również podejrzany o kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie ciała. Z ustaleń wynika, że miał zadać pokrzywdzonemu cios nożem w okolice klatki piersiowej.

W niedzielną noc policjanci z Woli zostali powiadomieni o zaatakowanym mężczyźnie. Na miejscu funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który miał ranę kłutą klatki piersiowej. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc medyczna.

Funkcjonariusze rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. Okazało się, że związek z nią ma 30-letni obywatel Ukrainy, którego zatrzymano niedługo po zdarzeniu. Został on doprowadzony do Komendy Rejonowej Policji na Woli.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła wolska prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęli się również policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego zatrzymany mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów co do okoliczności zdarzenia. Uzyskane w toku śledztwa dowody pozwoliły na potwierdzenie jego udziału w tej sprawie. Z informacji wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w wyniku której sprawca zaatakował nożem pokrzywdzonego. Zaraz po tym wybiegł z budynku.

Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz gróźb karalnych i uszkodzenia ciała innego mężczyzny. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec 30-latka środka izolacyjnego. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]