Funkcjonariusze zatrzymali 13 osób i udaremnili transport blisko 800 kilogramów haszyszu i 50 kilogramów kokainy. Do sprawy zatrzymano 13 osób, którym w Prokuraturze Krajowej przedstawiono łącznie 63 zarzuty.

Z ustaleń śledczych wynika, że  w latach 2013-2017 międzynarodowy gang przemycał narkotyki z Hiszpanii i Włoch do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Łotwy, Danii, Szwecji, Norwegii i Polski. Grupą przestępczą kierowali Polacy z województwa pomorskiego. W ciągu 4 lat mogli przemycić nawet 4 tony haszyszu, marihuany i kokainy.

W trakcie zintegrowanej akcji policji i służb granicznych kilku krajów w Norwegii przechwycono 390 kg haszyszu, w Szwecji 355 kg haszyszu, w Holandii 50 kg kokainy, a w Polsce 50 kg haszyszu.

W 2017 roku członkowie gangu włamali się pod Toruniem do magazynu Urzędu Celno-Skarbowego  i ukradli z niego maszyny z trzech linii do nielegalnej produkcji papierosów.

Policjanci CBŚP wspólnie z toruńskimi policjantami i  funkcjonariuszami z Morskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradzione maszyny produkcyjne, nie dekonspirując przy tym międzynarodowej operacji organów ścigania. Dzięki temu jeszcze w 2017 roku w Gdańsku zatrzymano podejrzanego o kierowanie grupą. Mężczyzna wpadł podczas wypakowywania ponad 50 kg haszyszu z ciężarówki, którą przyjechał z Hiszpanii. W Polsce zatrzymano osobę, która może być jednym z rezydentów grupy na teren Hiszpanii. Mężczyźnie  przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu narkotyków z Hiszpanii, głównie do krajów skandynawskich. Sąd Rejonowy w Gdańsku na wniosek Prokuratury Krajowej w Gdańsku aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Do sprawy zatrzymano 13 osób, którym postawiono 63 zarzuty. 10 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

źródło: www.strazgraniczna.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]