Śledczy od początku podejrzewali, że kobieta została zamordowana. Oględziny miejsca zdarzenia oraz inne ustalenia kryminalnych szybko doprowadziły ich do podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W środę, 22.01.2020 roku, około godziny 14, oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na osiedlu Pawlikowskiego ujawniono zwłoki kobiety. Martwą 57-latkę w jej mieszkaniu znalazły zaniepokojone sąsiadki. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Dyżurny jednostki powiadomił prokuratora i zadysponował ekipę dochodzeniowo-śledczą, która przez wiele godzin prowadziła czynności na miejscu zdarzenia. W mieszkaniu podczas oględzin m.in. zabezpieczono ślady i przedmioty, które wskazywały na to, że doszło do przestępstwa.

Kryminalni błyskawicznie przeanalizowali sytuację i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na terenie Rybnika namierzyli mężczyznę, który mógł mieć związek ze śmiercią kobiety. 40-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przedmioty, które mogły mu posłużyć do popełnienia zbrodni.

Zatrzymany złożył wyjaśnienia, które wskazywały na to, że jest sprawcą zabójstwa. Policjanci doprowadzili go do policyjnego aresztu, skąd następnie trafił do prokuratury. 23.01.2020 roku prokurator przedstawił mieszkańcowi Rybnika zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Źródło: KWP w Katowicach

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]