Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 60-letniego słupszczanina. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca w trakcie nieporozumień zaatakował nożem 60-latka, a następnie uciekł z miejsca zbrodni.

W miniony czwartek (7 kwietnia) po godzinie 13 policjanci ze Słupska otrzymali zgłoszenie o znalezionych w mieszkaniu zwłokach 60-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy oraz służby ratownicze. Mundurowi znaleźli leżące na podłodze ciało mężczyzny, a w pobliżu nóż i ślady krwi. O zastanej sytuacji został powiadomiony dyżurny jednostki, który do działań mających na celu ustalenie sprawcy zabójstwa i okoliczności zaangażował kryminalnych.

Na miejscu zabezpieczono ślady, wykonano dokumentację fotograficzną, wykonano szczegółowe oględziny. Śledczy zabezpieczyli monitoringi z pobliskich miejsc i dokładnie przeanalizowali przebieg okoliczności zdarzenia. Intensywna i wnikliwa praca operacyjna doprowadziła do ustalenia osoby mającej związek z tym zabójstwem. Już kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie zbrodni. W wyniku przeprowadzonych policyjnych czynności ustalono, że powodem zajścia były nieporozumienia, a dodatkowo towarzyszył im alkohol.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Według dotychczasowych ustaleń, w mieszkaniu pokrzywdzonego odbywała się impreza alkoholowa. Najprawdopodobniej uczestniczyli w niej tylko dwaj mężczyźni. W pewnym momencie pokłócili się i 64-letni Leszek Ł. chwycił za nóż kuchenny. Zadał nim 60-letniemu pokrzywdzonemu aż 200 ciosów w różne części ciała.

64-latek usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. 11 kwietnia sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: pomorska.policja.gov.pl/gp24.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]