Ofiara to mieszkaniec Lęborka, którego zwłoki funkcjonariusze znaleźli zakopane w jednym z kompleksów leśnych pod Słupskiem. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na początku grudnia policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę Lęborka o zaginięciu jej męża. Funkcjonariusze bardzo szybko odkryli, że w tej sprawie mogło dojść do zbrodni dlatego natychmiast rozpoczęli intensywne śledztwo. Sprawdzono między innymi miejsca gdzie mógł przebywać zaginiony i odtworzono trasę, którą mógł się przemieszczać. Ponadto wytypowano osoby, z którymi w dniu zaginięcia się spotykał. Te działania, jak również działania operacyjne, doprowadziły do odnalezienia zwłok zaginionego mieszkańca Lęborka. Były zakopane w lesie pod Słupskiem.

Ustalenia funkcjonariuszy dały podstawę do jednoczesnego zatrzymania 9 osób – mieszkańców Słupska, Trójmiasta i Zabrza. Zatrzymania te zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, KMP w Słupsku i CBŚP na terenie kilku miejscowości województw pomorskiego oraz śląskiego. Trójce zatrzymanych przedstawiono zarzuty udziału w zabójstwie, a pozostałym zarzuty posiadania narkotyków, broni palnej, utrudniania śledztwa i zacierania śladów.

Wobec czterech spośród zatrzymanych sąd zastosował areszt tymczasowy. Za zbrodnię zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Gdańsku

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]