Jak co roku przełom października i listopada to czas wytężonej pracy dla policjantów, zwłaszcza funkcjonariuszy ruchu drogowego. Od piątku 27 października stołeczni policjanci prowadzili działania pn. „Znicz 2017”.

Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miasta, trasach wjazdowych i wyjazdowych z Warszawy oraz okolicznych powiatach. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Stołeczni policjanci odnotowali od piątku do czwartku 48 wypadków, w których 48 osób zostało rannych, a 4 osoby zginęły. Do najgroźniejszego wypadku doszło 27 października br. ok. 22.00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem osobowym potrącił 15-letniego pieszego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł. Cały czas trwają poszukiwania kierowcy, który brał udział w wypadku.

W czasie tegorocznej akcji „Znicz 2017” funkcjonariusze odnotowali 1035 kolizji i zatrzymali 94 nietrzeźwych kierujących. W ubiegłym roku w trakcie policyjnej akcji „Znicz”, która trwała sześć dni, stołeczni policjanci odnotowali 35 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 4 osoby, a 40 zostały ranne. W tym czasie doszło do 643 kolizji. Policjanci zatrzymali też 107 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu.

 

Źródło: www.policja.waw.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]