Prokuratura Rejonowa w Augustowie (Podlaskie) wszczęła w czwartek śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 63-letniego mieszkańca miasta. Napastnik w środę wieczorem siedmiokrotnie ugodził nożem poszkodowanego. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 20 na Rynku Zygmunta Augusta w centrum Augustowa. Jak poinformował prokurator rejonowy w Augustowie Tomasz Milanowski, 40-latek pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie środków odurzających podszedł do siedzącego na ławce starszego mężczyzny.

Według informacji prokuratury, agresor wyjął nóż i zadał trzy ciosy w klatkę piersiową oraz cztery w okolice szyi 63-latka. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

– Zamierzamy postawić napastnikowi zarzut usiłowania zabójstwa. Działanie podejrzewanego wiązało się z zagrożeniem życia osoby poszkodowanej – powiedział Milanowski. Za usiłowanie zabójstwa grozi do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]