Po jedenastu latach od premiery pierwszego lubelskiego kryminału dziesiąty tom z Maciejewskim wieńczy dzieło! Marcin Wroński pomysłowo zamyka swój cykl retro.  Na pożegnanie w tomie „Gliny z innej gliny” zbiera opowiadania, których bohaterem jest niepokorny komisarz oraz Lublin od lat 20. XX wieku po współczesność.

Dzięki Marcinowi Wrońskiemu poznaliśmy dawny Lublin. Jego seria kryminałów była skrupulatnie umiejscowiona w czasie, przepełniona miejskim folklorem, okraszona humorem lubelskiej ulicy i komisariatów.

W najnowszej książce Autor zaprosił do współpracy Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ostaszewskiego i Andrzeja Pilipiuka, których opowiadania z Zygą Maciejewskim są prawdziwą ozdobą zbioru i wzruszającym, literackim podziękowaniem dla sławnego kolegi po piórze.

Marcin Wroński – pisarz, najbardziej znany z popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. Za swoje powieści otrzymał m.in. Nagrodę Wielkiego Kalibru i Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin. Zgłaszany do Paszportu „Polityki” za „Kino Venus” (2008) i „Skrzydlatą trumnę” (2012).

Marcin Wroński „Gliny z innej gliny” – Już w sprzedaży

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]