W przedświątecznej gorączce zakupów zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek. Podejrzanie niska cena powinna być dla nas sygnałem do zastanowienia. Jeśli myślisz o tym, żeby kupić perfumy na prezent, dwa razy się zastanów, czy nie kupujesz taniej i marnej jakości podróbki.

Policjanci z Wołomina razem z funkcjonariuszami celno-skarbowymi z Białegostoku zabezpieczyli prawie 9 tysięcy opakowań podrabianych perfum znanych światowych marek. Jak podaje policja, rynkowa wartość oryginalnych produktów szacowana jest na 1,3 mln złotych. Magazyn podrabianych perfum znajdował się na jednej z prywatnych posesji pod Nadarzynem. Policja zatrzymała dwie osoby narodowości białoruskiej, którym postawiono zarzuty związane z naruszeniem przepisów o własności przemysłowej i zastosowano wobec nich dozór policyjny. Nielegalny towar miał być sprzedawany nie tylko przez internet, ale również na bazarach.

Trzy tygodnie wcześniej policjanci przeprowadzili podobną akcję w Magdalence, podczas której zabezpieczyli podrabiane markowe perfumy, a także inne kosmetyki o wartości 2,7 mln zł. Wówczas również zatrzymane zostały dwie osoby.

MG

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]