Krakowscy policjanci zatrzymali 62-letnią kobietę, podejrzaną o  przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej i posłużenie się nią … 771 razy. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami w Komisariacie Policji IV w Krakowie zostało przyjęte zawiadomienie o wielokrotnym nieuprawnionym posłużeniu się zagubioną kartą płatniczą. Właścicielka karty bankomatowej początkowo myślała, że karta  zawieruszyła się i znajduje się gdzieś w mieszkania sama korzystała z płatności elektronicznej za pomocą telefonu. Tymczasem, w ciągu 10 miesięcy od momentu utracenia karty, ktoś posłużył się nią 771 razy wyciągając z konta 6,5 tys. złotych. Jak ustalono, amator cudzych pieniędzy płacił kartą zbliżeniowo (poniżej pewnej kwoty nie trzeba wpisywać PIN-u) za zakupy spożywcze czy np. bilety MPK.

Zaledwie w ciągu kilku dni kryminalni namierzyli i 13 listopada br. zatrzymali 62-latkę odpowiedzialną za te przestępstwa. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli kartę płatniczą, należącą do pokrzywdzonej. Zatrzymana kobieta trafiła do komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą.

Podejrzana przyznała się do nich i złożyła wyjaśnienia, m.in. podała, że kartę znalazła w automacie z biletami. Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wyraziła również wolę dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Źródło: www. malopolska.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]