Trzy do dziesięciu lat więzienia – to wyrok sądu wobec Billa Cosby’ego. Już w kwietniu tego roku został on uznany za winnego, a Cosby był oskarżany o molestowanie seksualne przez ponad 50 kobiet.

Amerykański komik, zanim doszło jeszcze do ogłoszenia wyroku, został uznany przez sąd za „niebezpiecznego przestępcę seksualnego” (SVP – sexually violent predator). To sprawia, że będzie wpisany do specjalnego rejestru do końca życia, a także będzie co miesiąc spotykać się z terapeutą. Później sąd ogłosił wyrok: trzy do dziesięciu lat więzienia dla Billa Cosby’ego.

– Nadszedł ten dzień, nadszedł ten czas. To było poważne przestępstwo. Panie Cosby, to wszystko do pana wróciło – mówił sędzia Steven O’Neill podczas ogłaszania wyroku.

W kwietniu tego roku sąd uznał, że komik jestt winny odurzenia i napaści seksualnych na Andreę Constand w 2004 roku.

W przypadku Cosby’ego proces toczył się od 2015 roku, a o molestowanie oskarżyło go prawie 60 kobiet. Jednak większość spraw była przedawniona, nie można było za nie postawić mu zarzutów karnych. Natomiast przeciwko aktorowi i komikowi toczą się sprawy przed sądami cywilnymi.

źródło: AP, gazeta.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]