Adam zaszywa się w swojej samotni i utrzymuje niewiele kontaktów z miejscowymi. Ze stagnacji wyrywa go jednak niespodziewanie znajomy, Marek Rola, bezskutecznie poszukujący zaginionej narzeczonej.

Mężczyzna desperacko potrzebuje pomocy. Adama nie trzeba długo namawiać, od razu odzywa się w nim detektywistyczna żyłka. Wkrótce odkrywają, że w okolicy działa fikcyjna agencja modelek, kusząca młode, atrakcyjne kobiety perspektywami pracy za granicą. Dziewczyny przepadają bez śladu. W cały proceder zamieszany jest lokalny biznesmen, Karol Maliszewski, i finansowane przez niego nacjonalistyczne stowarzyszenie. Prostytucja? Handel ludźmi? Prawda okazuje się jeszcze bardziej przerażająca.

 

Wybitny filozof i historyk idei, profesor Marcin Król, debiutuje w zupełnie nowej roli autora kryminałów. Prowincja zaskakuje świeżością, oryginalnością intrygi i celnymi obserwacjami na temat polskiej współczesności.

Marcin Król (ur. 1944  r.) – polski filozof polityki i historyk idei, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, publicysta. W latach 70. pracował w Polskiej Akademii Nauk. Później zawodowo związany był z Uniwersytetem Warszawskim, na którym pełnił funkcję dziekana Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji. Wykładał na wielu uczelniach, w tym na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie. W 1978 r. objął funkcję redaktora naczelnego pisma „Res Publica”.  Współpracował z Polskim Porozumieniem Niepodległościowym. Publikował w paryskiej „Kulturze”. Był członkiem Komitetu Obywatelskiego i uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu. Poza pracą naukową w III RP zajął się aktywną działalnością publicystyczną, m.in. jako redaktor naczelny pisma „Res Publica Nowa”. W 2000 r. został felietonistą  „Tygodnika Powszechnego”. Jest autorem licznych książek, z których wiele dotyczy historii idei.

 

Prowincja w sprzedaży od 27 września 2017 roku.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]