Policjanci z Lublińca zatrzymali 19-latka, który najpierw groził swojej siostrze pozbawieniem życia, a następnie kijem od szczotki kilkakrotnie uderzył w głowę jej 2-letnie dziecko, powodując obrażenia realnie zagrażające jego życiu. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (13.01.2020 roku) około godziny 21, w jednym z mieszkań na terenie Lublińca. Jak wynika z ustaleń policjantów, pijany 19-latek przyszedł do mieszkania siostry i groził jej śmiercią. Następnie kijem od szczotki uderzył kilkakrotnie w głowę jej 2-letnią córkę, po czym uciekł. Dziecko z obrażeniami głowy trafiło do szpitala. Jak się okazało, dziewczynka miała złamaną kość czaszki.

Mundurowi zatrzymali sprawcę jeszcze tej samej nocy na terenie Lublińca. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Źródło: KWP w Katowicach

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]