Częstochowscy policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób natrafili na trop poszukiwanej od lipca 2017 roku 23-latki. Kobietę zatrzymali w jednym z mieszkań w Częstochowie.

Za kobietą wystawiono 16 listów gończych i 59 nakazów doprowadzenia. Była poszukiwana za szereg przestępstw internetowych. Kryminalni zatrzymali również partnera kobiety, który uczestniczył w przestępczym procederze.

Na trop 23-letniej oszustki policjanci wpadli, gdy w poniedziałek przed jednym z częstochowskich banków zatrzymali jej partnera. Poszukiwały go prokuratury z kilku różnych miast na terenie kraju za oszustwa internetowe. Łącznie wystawiono za nim 9 listów gończych i 10 nakazów doprowadzenia.

W toku dalszych czynności stróże prawa dotarli też do miejsca przebywania jego partnerki – mieszkanki Łąkowa.

Para od około 3 lat prowadziła działalność przestępczą, polegającą na fikcyjnej sprzedaży przedmiotów oferowanych na popularnych portalach internetowych – głównie był to sprzęt RTV i AGD. Warunkiem wysłania towaru była przedpłata na konto sprzedawcy. Jednak po wykonaniu przelewu nabywca nie otrzymywał zakupionego sprzętu. Działając w ten sposób, para dokonała ponad 100 oszustw na terenie całego kraju. Za popełnione czyny grozi im teraz do 8 lat więzienia.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]