Prokuratura Okręgowa w Kielcach wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach prowadzą śledztwo dotyczące usiłowania zabójstwa sędzi Sądu Okręgowego w Kielcach oraz prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przeprowadzone w sprawie czynności procesowe pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawcy i jego zatrzymanie. Okazał się nim 34-letni Paweł K., który jak ustalono wchodził w przeszłości w konflikty z prawem.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokurator przedstawił Pawłowi K. zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonych i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru domu pokrzywdzonych.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł K. odmówił ustosunkowania się do przedstawionego mu zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosek o tymczasowe aresztowanie 34-latka na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek całości.

Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 kwietnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawca od godzin wieczornych obserwował dom, w którym zamieszkiwało małżeństwo – sędzia i prokurator. Gdy oboje położyli się spać, około godziny 1, mężczyzna podpalił budynek domu jednorodzinnego. Szczęśliwie pokrzywdzeni obudzili się chwilę później i zdołali się ewakuować. Na miejsce przybyła straż pożarna i podjęła akcję gaśniczą.

Zebrany w toku dotychczasowych czynności materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca zdarzenia, zeznań świadków, nagrań z monitoringu, wstępnych opinii biegłych z zakresu pożarnictwa – pozwolił na ustalenie opisanego wyżej przebiegu zdarzenia i jego sprawcy. Jak wynika z dokonanych w sprawie ustaleń, zdarzenie ma związek z czynnościami służbowymi pokrzywdzonej sędzi.

źródło: www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]