Starszy mężczyzna leżał na chodniku i słabym głosem wzywał pomocy. Mijający go ludzie odwracali się z pogardą myśląc, że pewnie jest pijany… W końcu znalazł się ktoś rezolutny. Podszedł do mężczyzny i nachyliwszy się nad nim, stwierdził, że tamten jest straszliwie poobijany. Przechodzień wezwał karetkę, która przetransportowała rannego na OIOM szpitala w H.

Poszkodowany początkowo nie chciał ujawnić okoliczności dramatu, który stał się jego udziałem. Śledczy ostrzegali go, że jeśli będzie kłamał to zostanie oskarżony o celowe wprowadzane w błąd organów ścigania. Dopiero po kilku dniach zdecydował się o wszystkim opowiedzieć. Podobno zmienił zdanie po usilnych namowach żony. Dlaczego? Kulisy tego dramatu opisuje Karol Rebs w reportażu „Chyba diabeł wstąpił w tego chłopaka…”

Wiele więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 5/18 w sprzedaży od 17 kwietnia 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]