W ciężarówce na terenie parku przemysłowego w hrabstwie Essex, w południowo-wschodniej Anglii, znaleziono zwłoki 39 osób – poinformowała brytyjska policja. 25-letni kierowca ciężarówki został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Wśród ofiar jest osoba nieletnia.

Tamtejszy port jest ważnym punktem obsługi handlu z Irlandią. Doniesień o tym, że ciężarówka rozpoczęła podróż w Bułgarii nie potwierdziło jednak na razie tamtejsze MSZ.

– Wśród osób, których zwłoki znaleziono w ciężarówce na terenie parku przemysłowego na wschód od Londynu, było 38 dorosłych i jeden nastolatek – poinformowała brytyjska policja. Na razie nie wiadomo, z jakich krajów były ofiary.

– Jesteśmy w trakcie identyfikacji zwłok. Może to być długi proces – powiedział nadinsp. Andrew Mariner z policji w Essex, którą o ciałach powiadomiono w nocy z wtorku na środę.

Pod zarzutem morderstwa aresztowany został 25-letni kierowca pochodzący z Irlandii Północnej.

Najtragiczniejsze tego typu zderzenie w historii Wielkiej Brytanii miało miejsce w czerwcu 2000 roku, gdy w porcie w Dover w kontenerze ciężarówki znaleziono ciała 58 chińskich nielegalnych imigrantów, którzy zmarli wskutek braku powietrza; dwie osoby przeżyły.

Rok później holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.

Źródło: PAP/polsatnews.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]