Ich losy Polacy śledzili z wypiekami na twarzy. Każdy znał godzinę emisji i był to „święty” czas. Co niegdyś tak bardzo fascynowało Polaków? Oczywiście seriale. W czasach PRL-u czekało się na kilka najbardziej popularnych, chociaż szczerze powiedziawszy oferta nie była zbyt bogata.

Serialowa publiczność dzieliła się na zwolenników kapitana Klossa, porucznika Borewicza, Janka Kosa czy Janosika. Inni woleli humor Stanisława Barei. Albo wcale nie ograniczali się do wyboru ulubionego serialu, tylko oglądali, jak leci.

Przymykaliśmy oko na wady bohaterów, na ich niemoralne zwyczaje czy łamanie prawa. W tym numerze przypominamy Janosika, dzielnego harnasia, który łupił bogatych, żeby wspomagać biednych. W jego rolę wcielił się obiekt westchnień wielu kobiet – Marek Perepeczko. Poza atrakcyjną sylwetką kusił wspaniałym charakterem i odwagą. Tło też nie było bez znaczenia, ekscytujące pojedynki i przezabawne dialogi jego kamratów.

Prawdziwa historia Janosika różniła się od tej z przygodowo-komediowego serialu.

A członkowie jego bandy „byli bezwzględnymi złodziejami łakomymi cudzego dobra, mordercami i gwałcicielami, a wszelkie zasady były im całkowicie obce”. Oglądając wznawiane odcinki serialu pamiętajmy, że to „tys prowda” o Janosiku.

Zapraszamy do lektury nie tylko tekstu o Janosiku. Mrok, krew, ludzkie dramaty i cwaniackie przekręty wyzierają z każdej strony Detektywa Extra.

Wiele ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym kwartalniku „Detektyw Extra” nr 4/2019 w sprzedaży od 22 października 2019 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]