Każde zaginięcie jest dramatem. Jednak najwięcej emocji wzbudzają zaginięcia dzieci i nastolatków. W Europie każdego roku w niewyjaśnionych okolicznościach znika średnio około 100 tysięcy młodocianych. Policyjne kroniki w Polsce co roku odnotowują zaginięcia średnio 6 tysięcy dzieci.

Najnowsze wydanie naszego miesięcznika otwiera raport dotyczący zaginionych osób nieletnich. W tekście pt. „Czekając na zaginione dziecko”, Jolanta Walewska przytacza najgłośniejsze historie, których ofiarami padły kilkuletnie, kilkunastoletnie, ale także kilkumiesięczne dzieci. Przytacza sprawę najbardziej znanego na świecie zaginionego dziecka – Madeleine McCann. Poza wspomnianą historią zniknięcia 4-letniej blondynki, w tekście znajdziemy wspomnienie sprawy z 2012 roku, kiedy to zaginął ślad po 15-letniej Monice Kobyłko. W tej sprawie, przesłuchanych zostało ponad półtora tysiąca osób, a kilka przebadano wariografem. Wszystkie te działania nie przyniosły jednak żadnego skutku.

W naszym raporcie nie zabrakło także jednej z najbardziej dramatycznych historii w polskich kronikach kryminalnych. Chodzi o porwanie 7-miesięcznego maleństwa, które zostało uprowadzone z oddziału pediatrycznego szpitala w Kartuzach. Jeśli Kasia żyje, dziś miałaby 33 lata…

Wiele więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 5/18 w sprzedaży od 17 kwietnia 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]