Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 43-letniego Polaka oraz 39-letnią Polkę. Zatrzymania mają związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach, dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, która czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Kobietę i mężczyznę zatrzymano na terenie powiatu pszczyńskiego. Po doprowadzeniu do prokuratury mężczyzna usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną międzynarodową grupą przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Kobiecie prokurator przedstawił zarzut udziału w tej zorganizowanej grupie.

Wobec 43-latka, na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast w stosunku do kobiety prokurator podjął decyzję o zastosowaniu  środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 złotych oraz dozoru Policji.

W toku przeprowadzonych przeszukań w miejscu zamieszkania osób podejrzanych, zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien mienie w postaci waluty polskiej. Ponadto zabezpieczone zostały elektroniczne nośniki pamięci komputerowej, telefony komórkowe oraz broń palna i amunicja.

W związku z prowadzonym śledztwem, w  listopadzie 2018 roku zatrzymano obywatela Bułgarii. Mężczyźnie zarzuca się udziału w zorganizowanej, międzynarodowej grupie przestępczej. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec tego podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: Prokuratura Krajowa

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]