Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie postawiła zarzut zabójstwa 70-letniego Stanisława M. jego 46-letniemu bratankowi. Do sądu trafił również wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

Do tragicznego zdarzenia doszło 20 stycznia w Głogowie Małopolskim. Około godziny 10 rodzina znalazła ciało 70-letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej został kilkukrotnie uderzony w głowę. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Śledczy ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 46-letni bratanek zmarłego.

Najprawdopodobniej między mężczyznami doszło do awantury. 46-latek uciekł z miejsca przed przybyciem policji. Został zatrzymany przez policjantów w poniedziałek w nocy w Krakowie Podejrzany nie przyznał się do winy

We wtorek Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, przedstawiła podejrzanemu Mirosławowi M. zarzut zabójstwa Stanisława M.

– Działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Stanisława M. uderzał go dłońmi oraz nieustalonymi bliżej narzędziami tępymi i tępokrawędzistymi w okolice głowy i korpusu ze znaczną siłą, powodując u pokrzywdzonego liczne obrażenia głowy i zmiażdżenie krtani oraz otwarte złamanie żuchwy, które to obrażenia doprowadziły do śmierci Stanisława M. – informuje Sylwia Urban-Koszela, zastępca prokuratora rejonowego w Rzeszowie.

Mirosław M. nie przyznał się do winy oraz złożył obszerne wyjaśnienia, które są weryfikowane przez prokuraturę i policję.

Dodatkowo w godzinach wieczornych dokonano wizji lokalnej miejsca zdarzenia z udziałem sprawcy zabójstwa.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie w środę skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie Mirosława M. na trzy miesiące.

Źródło: www.rzeszow.wyborcza.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]