Kevin Taylor przyszedł na widzenie do więzienia o złagodzonym rygorze, w którym siedzi jego brat Steven za niepłacenie alimentów. Dzięki złagodzonemu rygorowi więźniowie mogą korzystać z własnych ubrań. Trzeba wiedzieć, że obaj bracia są bliźniakami jednojajowymi i dlatego są podobni do siebie jak dwie krople wody.

Ponadto są do siebie nadzwyczaj mocno przywiązani prawdziwą braterską miłością. Kevin odwiedza brata w szczególnym celu. Jak obaj ustalili miesiąc wcześniej na poprzednim widzeniu, zamierzają zamienić się rolami wykorzystując zaskakujące podobieństwo. Steven zamierza opuścić więzienie posługując się dokumentami brata, zaś Kevin zajmie w celi miejsce bliźniaka jako rzekomy skazany. Za miesiąc, podczas następnego widzenia w więzieniu, bracia ponownie zamienią się rolami, dzięki czemu skazany Steven wykorzystując poświęcenie brata, będzie mógł cieszyć się wolnością co drugi miesiąc podczas sześciomiesięcznego wyroku.

Niestety jeden ze strażników mający „na oku” bliźniaków, bowiem podejrzewał z ich strony podstęp, zaalarmował służbę więzienną, sugerując możliwość zamiany ról przez braci. W tej sytuacji naczelnik więzienia, w porozumieniu z policją kryminalną, zarządził badanie kodu genetycznego DNA na próbce śliny pobranej od obu braci. Kiedy porównano wyniki obu próbek okazało się, że w obu przypadkach kod genetyczny jest identyczny!

Poproszony o pomoc w rozwiązaniu problemu ekspert z zakładu kryminalistyki wyjaśnił funkcjonariuszom więziennym, że bliźniacy jednojajowi z przyczyn naturalnych mają identyczny kod genetyczny DNA. – Skoro są identyczni w każdym calu, to jak ich zidentyfikować? – zapytał eksperta jeden z funkcjonariuszy. – Na szczęście jest metoda dająca nawet w tym szczególnym przypadku absolutną pewność identyfikacji – oznajmił ekspert.

Jaka to metoda?

 

Rozwiązanie zagadki kryminalnej na kolejnej stronie.

1 2>

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]