Retro moda trwa. Co jakiś czas w księgarniach pojawiają się nowości wydawnicze poświęcone zbrodniom popełnionym w PRL-u.

Z ciekawością przeglądamy te pozycje. Najczęściej są to, po raz kolejny opisane, najgłośniejsze sprawy. Tych historii nie brakuje również na łamach „Detektywa Extra”, ale są tylko jednymi z kilku mniej znanych. Od kiedy wydajemy ten kwartalnik, opublikowaliśmy ponad 170 spraw kryminalnych, które zdarzyły się w Polsce Ludowej. To całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nie bazujemy tylko na tych najgłośniejszych historiach. Oczywiście, nie ma nic nagannego w tym, żeby po raz kolejny „rozprawić się” ze znanymi zbrodniami. Spojrzenie każdego Autora na daną sprawę jest inne, a czasami też pojawiają się nieznane dotąd fakty, czy udaje się dotrzeć do ludzi, którzy mogą rzucić nowe światło na minione wydarzenia.

Kto skrzywdził małą Helenkę? Jak podpadł władzy Stanisław Dolewski? Kto zamordował sprzedawcę z olsztyńskiego sklepu? Dowiesz się sięgając po najnowszego „Detektywa Extra – Kryminalny świat PRL-u”.

Wiele ciekawych tematów kryminalnych znajdziesz w kwartalniku „Detektyw Extra” nr 1/2020 w sprzedaży od 21 stycznia 2020 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]