We dwoje wszystko smakuje lepiej… We dwoje jest raźniej… Nawet popełnić zbrodnię? Okazuje się, że niestety tak.

Co prawda, zabójcy najchętniej działają w pojedynkę, ale mordercze duety nie są niczym wyjątkowym ani nowym. W kryminalistyce znanych jest wiele takich par. Razem wybierają ofiarę, opracowują plan i wspólnie przystępują do krwawego dzieła.

Czasami druga osoba jest wciągnięta w zbrodnię. Partner jest na tyle dominujący, że zmusza czy wręcz przekonuje na przykład do zabójstwa. W konfiguracji: kobieta plus mężczyzna, najczęściej ofiarą pada partner lub partnerka jednej z tych osób. Morderstwo wydaje się zbrodniarzom jedynym i najlepszym rozwiązaniem w drodze do wspólnego szczęścia. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi majątek, którym nikt nie chce się dzielić.

Oczywiście nie zawsze zabójstwo jest szczegółowo zaplanowane i nie jest sposobem na rozwiązanie jakiegoś problemu. Bywa i tak, że ludzie są ciekawi, jak umiera drugi człowiek i postanawiają zaspokoić swoją chorą ciekawość…

Motywów popełniania zbrodni jest niezwykle wiele. Niejednokrotne też ich brakuje. Podobnie jak rozsądku czy empatii. O różnych przypadkach działań morderczych duetów piszemy w tym wydaniu „Detektywa”.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym kwartalniku „Detektyw Wydanie Specjalne” nr 1/2020 w sprzedaży od 25 lutego 2020 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]