W środę 27 listopada mężczyźnie postawiono zarzut. Do zabójstwa doszło w poniedziałek 25 listopada.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie w poniedziałek o godz. 15:40 otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zwłok 50-letniej kobiety w jednym z budynków mieszkalnych w gminie Chrzanów, a dokładnie w Płazie. Przybyły na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie.

– Ekipa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny znajdując na ciele denatki rany postrzałowe oraz zabezpieczając szereg śladów kryminalistycznych – powiedziała mł. asp. Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.

Jeszcze tego samego dnia śledczy wytypowali osobę podejrzewaną o dokonanie zabójstwa i 67-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego został natychmiast zatrzymany w swoim domu.

W środę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa (z art. 148 § 1 kk). Podejrzany w obecności prokuratora złożył obszerne wyjaśnienia, a ich treść będzie przedmiotem szczegółowego sprawdzenia.

Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: www.chrzanow.naszemiasto.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]