Lęborscy policjanci zatrzymali 24-latkę i jej partnera, którzy podejrzani są o znęcanie się fizyczne nad dziećmi. Policję zawiadomił zaniepokojony lekarz karetki pogotowia, po tym jak został wezwany do jednej z bliźniaczek. Teraz oboje najbliższe trzy miesiące spędzą w jednym z aresztów śledczych. Matce za znęcanie się grozi do 8 lat więzienia, a jej konkubentowi za usiłowanie zabójstwa nawet dożywocie.

W piątek popołudniu policjanci z Lęborka otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów w powiecie lęborskim doszło prawdopodobnie do pobicia 5-letniej dziewczynki. Dziecku szybko została udzielona pomoc medyczna, a funkcjonariusze niezwłocznie ustalili, gdzie znajduje się matka dziewczynek i jej partner i zatrzymali oboje. Jak ustalili policjanci, obrażenia ciała miała także druga z sióstr bliźniaczek.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutu znęcania się fizycznego nad dziećmi, w ten sposób, że mężczyzna popychał, szarpał oraz bił po głowie i ciele obie dziewczynki. 27-latek dodatkowo usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa jednej z nich.

Na wniosek lęborskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec matki i jej konkubenta środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oboje najbliższe trzy miesiące spędzą
w areszcie śledczym.

Za usiłowanie zabójstwa  mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Natomiast matce za znęcanie się nad osobami nieporadnymi ze względu na ich wiek grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]