Ten utalentowany autor z doskonałą precyzją wciąga czytelników w brutalny i skomplikowany świat swoich bohaterów, w którym nic nie jest oczywiste.

Życie w szpitalu psychiatrycznym płynie inaczej niż poza jego murami. Na własnej skórze przekonuje się o tym komisarz Gabriel Byś. Snujący się między niszczejącymi budynkami pacjenci obserwują każdą nową twarz. W Tworkach dochodzi do makabrycznego zdarzenia, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić. Sprawy komplikują się, gdy na miejscu zbrodni zaczynają pojawiać się ludzie, wierzący w to, że wydarzył się cud. Ile z tego, co Gabriel widzi, jest prawdą, a ile to tylko wymysł jego otumanionej lekami głowy? Kiedy zostaje popełniona kolejna zbrodnia, Gabriel czuje, że traci grunt pod nogami i popada w obłęd. Do czego będzie zdolny się posunąć, by poznać prawdę?

 

Bartosz Szczygielski – recenzent i pisarz. Dwukrotny laureat konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Debiutował w 2010 r. w kwartalniku QFant. Publikował m.in. w magazynach Tekstualia, Papermint i Pocisk. Wielbiciel dobrego filmu, książki i tatuażu. Jego debiutancka powieść Aorta (W.A.B. 2016), pierwsza część pruszkowskiej trylogii noir, została wyróżniona nagrodą im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2016.

„Krew” ­w sprzedaży od 8 listopada 2017 roku.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]