Klejnoty o wartości 1,6 mln euro skradła w Paryżu kobieta podająca się za księżniczkę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Francuska policja szybko odnalazła łup.

Do kradzieży doszło w 31 lipca. Do sklepu jubilerskiego przy rue Saint Honoré w centrum Paryża przyszły dwie kobiety. Jedna z nich podawała się za księżniczkę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Lokalne media informują, że podczas przymierzania precjozów co chwilę odbierały jakiś telefon, a potem zwróciły biżuterię, zapewniając, że następnego dnia po wrócą. Jubiler odłożył skarby do sejfu i zadowolony czekał aż nazajutrz klientki wrócą.

Gdy księżniczka i jej przyjaciółka jednak się nie pojawiły, jubiler wiedziony złym przeczuciem poszedł sprawdzić, co schował do sejfu. Okazało się, że sprytne kobiety podmieniły biżuterię wartą 1,6 mln euro na kostki rosołowe opakowane w złoty papierek.

Policja szybko namierzyła łup. Dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu śledczy ustalili miejsca pobytu oszustek i dotarli do hotelu w departamencie Sekwana-Saint-Denis pod Paryżem. Podczas nalotu w jednym z pokojów odnaleziono skradzione skarby.

Źródło: tvpinfo.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]