Na swoim koncie autor ma już ekranizacje takich książek, jak „Kobieta w klatce” i „Zabójcy bażantów”. Tym razem detektywi Departamentu Q będą musieli stawić czoła psychopacie, który bezwzględnie wykorzystuje głęboką wiarę religijną swoich ofiar. Film pojawi się na DVD 18 września.

 

Hans Petter Moland – reżyser „Wybawienia” – to uznany na świecie twórca, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: „Pewien dżentelmen” i „Obywatel roku”  ze Stellanem Skarsgårdem w roli głównej.

Oto co mówi o swoim najnowszym filmie: „To filmowa opowieść o wierze – a także o rzeczach wynikających z jej braku. To historia dwóch przyjaciół policjantów, którzy nigdy dotąd nie rozmawiali ani o religii, ani kwestiach wiary. Niespodziewanie okazuje się, że ich podejście do tych spraw może mieć kluczowe znaczenie w prowadzonym śledztwie. Fabuła „Wybawienia” przemieszcza się pomiędzy różnymi grupami religijnymi oraz klasami społecznymi, a sam film staje się ostatecznie przestrzenią do niezwykłych interakcji między ludźmi, którzy w dzisiejszej, współczesnej Europie zdają się egzystować w równoległych rzeczywistościach. Co oczywiste, opowiadana w „Wybawieniu” historia jest również rozrywkowa – to trzymający w napięciu dreszczowiec, nieograniczony żadnymi ustalonymi regułami gatunkowymi.”

 


 

Wszystko to w ekranizacji trzeciego już bestsellerowego kryminału napisanego przez mistrza gatunku – Jussiego Adler-Olsena – autora stawianego na równi z Henningiem Mankellem, Stiegiem Larssonem i Jo Nesbø, który ma na koncie wszystkie najważniejsze nagrody literackie Skandynawii, w tym prestiżowy Szklany Klucz. W pierwszy weekend wyświetlania w kinach w Danii film odnotował najlepszy od 15 lat wynik otwarcia dla krajowej produkcji.

 

 

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

 

Gatunek: thriller/kryminał

Produkcja: Dania 2016

Reżyseria: Hans Petter Moland („Obywatel roku”, „Kraina szczęścia”)

Obsada:

 • Nikolaj Lie Kaas („Anioły i demony”, „Zabójcy bażantów”, „Kobieta w klatce”)
 • Fares Fares („System”, „Zabójcy bażantów”, „Kobieta w klatce”)
 • Johanne Louise Schmidt („Zabójcy bażantów”)
 • Jakob Oftebro („Obywatel roku”, „Victoria”)
 • Pål Sverre Hagen („Obywatel roku”, „Zniknięcie”)
 • Lotte Andersen („The Killing”, „Król słońca”, „Nocny strażnik”)
 • Søren Pilmark („Wikingowie”, „Zabójcy bażantów”, „Kobieta w klatce”

Dane techniczne DVD:

 • Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1
 • Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami
 • Czas: 107 min
 • Obraz: 16:9 (2.39:1)
UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]