Fabrykę produkującą 3 tys. sztuk papierosów na minutę zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP, SG i KAS. Wyliczone straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wynoszą blisko 6 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Koninie.

Kolejne wspólne działania służb przeprowadzone w ostatnim czasie zapobiegły przestępczemu procederowi. Tym razem w akcji uczestniczyli funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Poznaniu Wydziału w Kaliszu i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu Referatu Realizacji w Kaliszu. Ci funkcjonariusze w jednej z hal na terenie powiatu konińskiego zlikwidowali kompletną linię do produkcji papierosów.

W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono 1,2 mln sztuk papierosów, blisko 3,4 tony krajanki tytoniowej i odpadu papierosowego oraz inne półprodukty (filtry, owijki itp.) o szacunkowej wartości w sumie ponad 3,5 mln zł.

Podczas działań zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 24 do 59 lat (Polaka, Łotysza i trzech obywateli Mołdawii). Funkcjonariusze zaskoczyli podejrzanych w trakcie nielegalnej produkcji. W Prokuraturze Rejonowej w Koninie przedstawiono cudzoziemcom zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych, zaś Polak usłyszał zarzut pomocnictwa w nielegalnej produkcji papierosów.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków mogą wynieść blisko 6 mln zł.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]