Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk –Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego, pobili go, a przebieg zdarzenia transmitowali w internecie.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2018 roku w godzinach nocnych. Trzech mężczyzn dwukrotnie wtargnęło do mieszkania sąsiada, a następnie wzięło udział w jego pobiciu. Pokrzywdzony wcześniej zwrócił im uwagę na głośne zachowanie. W wyniku uderzania go  rękoma oraz kopania po całym ciele doznał licznych stłuczeń. Obrażenia te naruszyły czynności narządów jego ciała na czas poniżej  7 dni, przy czym pokrzywdzony był narażony na poważniejsze  skutki.

Jeden ze sprawców, używając telefonu komórkowego transmitował przebieg zdarzenia na swoim kanale na portalu YouTube. Nagrany film został zaprezentowany również na portalu Facebook.

Nagranie i prezentacja filmu stanowiły wyraz zjawiska zwanego „patostreamem”. Było ono oglądane i śledzone przez internautów, którzy powiadomili o nim funkcjonariuszy Policji.

W wyniku niezwłocznie podjętych czynności ustalono sprawców tego zdarzenia, których zatrzymano.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu pobicia pokrzywdzonego oraz naruszenia miru domowego.

Czynów tych dopuścili się działając bez powodu, okazując swoim zachowaniem rażące lekceważenie dla porządku prawnego.

Wszyscy trzej przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

W toku postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

źródło: www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]