Wrocławscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo na drogach publikują film, na którym widać kierujących samochodami, nie stosujących się do znaku STOP ustawionego przed przejazdem kolejowym. Jest to ten sam przejazd, na którym w czerwcu tego roku w tragicznym wypadku zginęło 5 osób. Jak widać, nawet tak dramatyczny wypadek nie jest w stanie sprawić, by niektórzy kierujący stosowali się do znaków drogowych.

Policjanci z wrocławskiej drogówki pełnili wieczorną służbę w miejscowościach położonych na obszarze powiatu wrocławskiego. W jednej z nich w czerwcu tego roku doszło do tragicznego wypadku drogowego. Funkcjonariusze patrolujący ten rejon postanowili sprawdzić, czy to zdarzenie ma dziś wpływ na zachowania kierowców.
Szybko okazało się, że niestety nie. Policjanci w krótkich odstępach czasu na przejeździe kolejowym ujawnili 3 kierujących, którzy znak STOP mają za nic. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi. Obowiązujący taryfikator przewiduje za popełnienie tego typu wykroczenia mandat karny w wysokości 100 złotych i dwóch punktów karnych.

Przypomnijmy
W czerwcu tego roku w Nowej Wsi Kąckiej śmierć poniosło 5 osób, po tym jak osobowy citroen wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Jest to przejazd dobrze oznakowany, z widocznym znakiem B-20 „STOP” przed torami.

Życie jest kruche – dobrze wiedzą o tym policjanci, którzy obsługują miejsca tragedii i wyjaśniają przebieg wypadków. Każdy z policjantów wrocławskiego ogniwa wypadkowego zna dziesiątki zdarzeń, w których ktoś stracił życie przez swoją własną nieuwagę. Są to tragedie, których można by było uniknąć, gdybyśmy tylko przywiązywali większą uwagę do znaków i sygnałów drogowych.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]