W pół roku policyjna grupa „Speed” działająca w Komendzie Stołecznej doprowadziła do odebrania praw jazdy za brawurową jazdę 2045 kierowcom. Głównie za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili także 1021 innych wykroczeń i nałożyli w sumie ponad 8 tys. mandatów. Sprawami 126 kierowców zajęły się sądy.

Od momentu powołania specjalnej grupy pościgowej warszawskiej drogówki policjanci namierzyli 7700 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości.

Ponad 2 tys. z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci stwierdzili blisko 1021 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących.

W trakcie półrocznych działań nałożono ponad 8 tys. mandatów karnych, a w 126 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali także 364 dowody rejestracyjne.

W listopadzie 2018 r. w stołecznym wydziale ruchu drogowego powołano grupę specjalną „Speed” do walki m.in. z nielegalnymi wyścigami.

Obok policjantów z wydziału ruchu drogowego w działaniach uczestniczą funkcjonariusze wydziałów: kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz przewodnicy z psami wyszkolonymi do poszukiwania narkotyków.

źródło: www.polsatnews.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]