Policjanci z jastrzębskiej komendy wyjaśniają okoliczności rozpylenia gazu pieprzowego wśród dzieci na placu zabaw. Mundurowi potwierdzili, że dopuściła się tego 68-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę około godziny 18.30. Policjanci zostali zaalarmowani przez rodziców, że starsza kobieta na ulicy Malcherka w Jastrzębiu-Zdroju miała rozpylić gaz pieprzowy na placu zabaw.

Mundurowi na miejscu dowiedzieli się, że poszkodowanych zostało ośmioro dzieci, które miały widoczne zaczerwienienie na twarzy oraz w okolicach oczu. Czwórka z nich pozostała na obserwacji w szpitalu.

Policjanci ustalili adres, gdzie miała przebywać kobieta. 68-latka przyznała się do rozpylenia gazu wśród dzieci na placu zabaw. Tłumaczyła, że zrobiła to, ponieważ dzieci były wobec niej złośliwe i jej dokuczały. Stróże prawa w mieszkaniu odnaleźli gaz pieprzowy, którego użyła.

Policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie pod kątem narażenia nieletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

Źródło: www.slaska.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]