Za przykład może posłużyć sytuacja z Rybnika. Rybniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda.

Zgodnie z nowymi przepisami określającymi ograniczenia w przemieszczaniu się, mundurowi zapytali 21-latka i młodszego pasażera o cel podróży.

Niestety, mieszkaniec Rybnika nie potrafił określić dokąd jedzie wraz z kolegą, za co został ukarany mandatem karnym. Poza tym narkotester wykazał, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem niedozwolonych substancji, dlatego pobrano mu krew do badań.

Jazda samochodem bez celu w czasie pandemii koronawirusa. Co za to grozi?

Takie działanie jest traktowane jako wykroczenie umocowane w przepisach porządkowych (artykuł 54 kodeksu wykroczeń, który mówi o wykraczaniu przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych).

Policja może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 zł. Każda sprawa jest przez funkcjonariuszy rozpatrywana indywidualnie. W skrajnych przypadkach policja ma prawo skierować do sądu wniosek o ukaranie, co może skończyć się grzywną w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

Źródło: www.polskatomes.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]