Do listów i odpowiedzi dotarł reporter „Dziennika Pojezierza” – popularnej w latach 80. popołudniówki. Wybór najciekawszych fragmentów listów wybranych z ponad setki, także i dziś stanowi dokumentację, jak śmieszne i straszne było życie w najweselszym z socjalistycznych baraków.

Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Warmia” w Kętrzynie:

Niemal od trzech lat pragnę stać się posiadaczem kurtki puchowej, wzór 1429 lub innej, którą usiłuję kupić w placówkach handlu uspołecznionego. W przypadku gdyby nie było możliwości przysłania kurtki w I gatunku, to reflektowałbym również na wyrób wybrakowany. Kolor najchętniej stalowy, ewentualnie ciemnoniebieski lub granatowy. Z góry dziękuję za pozytywne załatwienie mojej prośby.

Z poważaniem, Andrzej O., gm. Morąg

Odpowiadając na list Pana z przykrością informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wyroby nasze sprzedawane są wyłącznie do jednostek handlowych.

Końcówka zachęcająca:

Dla informacji podajemy, że w chwili obecnej kurtki puchowe znajdują się w sprzedaży w naszym sklepie fabrycznym w Mrągowie.

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A. H.

 

Szanowny Panie Dyrektorze. Z konieczności zwracam się wprost do Pana, bez opatrywania apriori komentarzem decyzji, która może być rozmaita. Znam bowiem polskie realia, więc jeśli sprawa będzie skwitowana tylko uprzejmą odpowiedzią, że niestety, że bardzo wam przykro… itd., nie będę rozczarowany.

Ergo. W ubiegłym sezonie pojawiły się w sprzedaży ciekawe, nietandetne kurtki puchowe. Również cena jest przystępna dla ludzi żyjących z pensji. W związku z powyższym bardzo grzecznie proszę o informację, w jaki sposób mogę się zaopatrzyć w ten artykuł. Na wszelki wypadek podaję swoje „gabaryty”. (tu gabaryty – przyp. red.)

Byłbym w stanie potrudzić się nawet do Kętrzyna.

Z poważaniem, Stanisław Zdzisław T., Wrocław

Odpowiadając na list Pana, uprzejmie informujemy, że kurtki puchowe znajdują się w sprzedaży w naszym sklepie fabrycznym w Kętrzynie. Sklep czynny od wtorku do piątku w godz. od 14.00 do 16.00.

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

Akademicki Klub Turystyki Podwodnej „Wrak” zwraca się z prośbą o umożliwienie kupna dla członków naszego Klubu 17 kurtek puchowych typu „Halny” ze stylonu niebłyszczącego. Liczymy na przychylne ustosunkowanie się do naszej prośby.

Z turystycznym pozdrowieniem, Prezes AKTP „Wrak”, Tadeusz S.

 

Odpowiadając na pismo z dnia 1987.10.24 uprzejmie informujemy, że obecnie nie posiadamy kurtek puchowych na rynek krajowy.

Końcówka obojętna:

Dla informacji podajemy, że wyroby nasze sprzedawane są wyłącznie jednostek handlu uspołecznionego.

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

Obywatel Dyrektor. Zwracam się do Obywatela Dyrektora z uprzejmą prośbą o wydanie polecenia odpowiednim służbom sprzedaży mi z przesłaniem za pobraniem służbowym kurtki męskiej WZ2271, brąz, stylon. Zdaję sobie sprawę z nietypowości zamówienia, jakie kieruję do Obywatela Dyrektora — z góry przepraszam za odwagę. Sytuacja, w jakiej się znalazłem, zmusza mnie do skierowania zamówienia. Wierzę, że uzyskam tą drogą pomoc.

Jakub S., Kraków

 

Odpowiadając na list Pana z przykrością informujemy…

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

Dyrekcja Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy, w porozumieniu z Sekcją Operacyjną „Góry Sowie” w Wałbrzychu, uprzejmie prosi o umożliwienie sprzedaży 17 sztuk ubrań puchowych, niezbędnych do zabezpieczenia pod względem zdrowotnym obsługi wyciągu orczykowego wyciągu narciarskiego.

W ramach rewanżu zapraszamy do naszego Ośrodka Wczasów Zimowych.

Z-ca dyr. ds. ekonomicznych, mgr Romuald S.

 

Odpowiadając na list Pana z przykrością informujemy…

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

Kierownik działu. W związku z dużymi trudnościami zakupu kurtek puchowych proszę o umożliwienie i sprzedaż dwóch kurtek puchowych, męskich, z kapturem. Pragnę nadmienić, iż owe kurtki byłyby dla mojego męża i syna, którzy dojeżdżają do pracy i szkoły 45 km. Zima w Krynicy co roku jest bardzo ostra i czekając na autobusy, które są opóźnione i odwoływane, nadszarpnęli swoje zdrowie, ciągle chorują na zatoki, zapalenie korzonków. Proszę…

Elżbieta P., Krynica

 

Odpowiadając na list Pani z przykrością informujemy…

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

Szanowny Panie Dyrektorze. Nadzieja i desperacja skłoniły mnie do napisania tego listu. Synowie wyrośli, i to nagle, ze swych kurtek. Refleksja przyszła zbyt późno, ale, jak tylko stwierdziłam ten fakt, rozpoczęłam w grudniu usilne starania kupienia im kurtek — upragnionych, ocieplanych pierzem. Gdzieniegdzie jak meteoryt się pojawiają i ślad ginie…

Łączę pozdrowienia i gratulacje za sławną produkcję, Mirosława S., Warszawa

 

Odpowiadając na list Pani z przykrością informujemy…

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

< 1 2 3>

PRL
UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]