Zakłady Przemysłu Odzieżowego. Mam dwoje dorosłych dzieci. Córce udało się kupić puchową kurtkę, a dla syna nie było rozmiaru. W domu z tego powodu są nieporozumienia, a i pretensje do matki, bo córce kupiłam, a synowi nie. Bardzo proszę…

Z najlepszymi życzeniami, Helena J., Zamość

 

Odpowiadając na list Pani z przykrością informujemy…

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H

 

Szanowny Pan Dyrektor. Jestem oficerem Polskiej Marynarki Handlowej i wkrótce statek, na którym jestem zamustrowany, zostanie skierowany na daleką północ, w rejon Spitsbergenu… Problem ten jest dla mnie pierwszorzędny, czego dowodem niech będzie fakt, iż list skierowuję bezpośrednio do Pana, panie Dyrektorze. Liczę na szybką odpowiedź i załączam gorące życzenia noworoczne, życząc sukcesów i dalszej owocnej produkcji, której zakład pod Pańskim kierownictwem stałby się sławny w całym kraju.

Mariusz W., Szczecin

 

Odpowiadając na list Pani z przykrością informujemy…

Z-ca kierownika działu zbytu i  eksploatacji, A.H.

Końcówka zachęcająca:

Dla informacji podajemy, że na początku lutego puchowe kurtki znajdą się w sprzedaży w Domach Towarowych „Centrum” w Szczecinie.

 

Szanowny Panie Dyrektorze. Z pewnością podobnych listów otrzymuje Pan Dyrektor dziesiątki, dlatego też i nie liczę, że zechciałby go Pan doczytać w całości, a cóż dopiero spełnić mą gorącą prośbę. Ponieważ wiadomo już co nastąpi po tym zgrabnym wstępie, przechodzę przeto do rzeczy, nie zabierając Panu więcej czasu. Od dwóch lat szukam czerwonej kurtki z kapturem. Jestem taka nietypowa, że wspinam się po górach i to niekiedy w zimie (stuknięta dziewczyna!) — stąd ta czerwień jest nieprzypadkowa. Oczywiście nie mam zamiaru odpadać od ściany, ale ten kolor na wszelki wypadek. Znajomi pukają się po głowie, mam przezwisko „czerwony puszek”. Oczywiście nikt nie wie, że piszę tę prośbę —pewnie pokazywaliby mi kółko na czole…

Alicja K , Warszawa

Odpowiadając na list Pani z przykrością informujemy…

Końcówka zniechęcająca:

Równocześnie nadmieniamy, że w chwili obecnej nie produkujemy kurtek puchowych.

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

Do Obywatela Dyrektora Zakładów Przemysłu Odzieżowego w Kętrzynie.

Zwracam się do Pana z prośbą o umożliwienie mi uszycia w Pańskich Zakładach kurtki ocieplanej puchem na mój wymiar. Wyjaśniam, że mierzę 1,9 metra wzrostu, a w ramionach mam 50 centymetrów. Powodem, dla którego zwracam się do pana Dyrektora, jest stan mojego zdrowia. Cierpię na poważną chorobę górnych dróg oddechowych (jestem inwalidą wojennym).

Z poważaniem, mgr inż. Tadeusz W., Warszawa

 

Odpowiadając na list Pana z przykrością informujemy…

Z-ca kierownika działu zbytu i eksploatacji, A.H.

 

Jerzy Ublik

< 1 2 3

PRL
UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]