W wyniku działań operacyjnych wałbrzyscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego m.in. o kradzieże pojazdów o znacznej wartości. Samochód rajdowy został odzyskany przez funkcjonariuszy kilka tygodni temu. 22-latek był osobą poszukiwaną, dlatego został już osadzony w zakładzie karnym.

Policjanci ustalili, że mieszkający na co dzień na terenie Niemiec, a podejrzewany o przestępstwa przeciwko mieniu 22-latek, znajduje się w Polsce i zatrzymali w Świebodzicach. Podczas czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili mu kradzieże pojazdów na Dolnym Śląsku oraz Niemiec, w tym kradzież samochodu rajdowego o wartości miliona złotych, 8 kompletów kluczyków samochodowych, przyczepy wraz z narzędziami i elektronarzędziami, a także lawety. Łączna wartość strat oszacowana została we wszystkich przypadkach na kwotę blisko 1 278 000 złotych.

Policjanci pionu kryminalnego oraz dochodzeniowo-śledczego wałbrzyskiej komendy w trakcie prowadzonych działań ustalili również, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd, dlatego został on przewieziony do aresztu śledczego, skąd trafił następnie do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok i 3 miesiące za kradzież z włamaniem. Za kolejne popełnione przestępstwa 22-latkowi grozi dodatkowo 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP we Wrocławiu

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]