Opowieści o kanibalach, którzy grasują na odległych lądach i polują na turystów
z krajów rozwiniętych, to wdzięczny temat dla kina. Niestety, podobne rzeczy zdarzają się nie tylko w filmach.

Przedstawiamy listę 10 najsłynniejszych kanibali na świecie. Na szczęście nie ma na niej Polaków.

  1. Armin Meiwes

Niemiecki informatyk, zwany Heskim Kanibalem oraz Potworem z Rotenburga. W marcu 2001 roku zamordował i częściowo zjadł poznanego przez internet 43-letniego inżyniera z Berlina. Mężczyźni spotkali się w mieszkaniu Meiwesa, gospodarz obciął penisa gościa i obaj zjedli go zanim inżynier został zabity.

  1. Issei Sagawa

Japończyk. W 1981 roku zabił, zgwałcił i zjadł swoją koleżankę, Renée Hartevelt.

  1. Siergiej Gawriłow

Pochodzący z Rosji mężczyzna zasłynął zabiciem i zjedzeniem swojej rodzicielki. Przez około miesiąc zjadał ją kawałek po kawałku, a na końcu ugotował z niej zupę.

  1. Andriej Czikatiło

Seryjny morderca z Rosji nazywany Rzeźnikiem z Rostowa. Niepozorny urzędnik i nauczyciel języka rosyjskiego, zamordował i częściowo zjadł ponad 50 osób (dzieci, kobiet i mężczyzn). Nie wiadomo jak na jego psychikę wpłynęło trudne dzieciństwo (urodził się w 1936 roku). Jako dziecko słyszał opowieści rodzinne o swoim starszym bracie, który zmarł z głodu i został zjedzony przez sąsiadów. Nie wiadomo, czy historia ta jest prawdziwa, ale faktem jest, że zdarzały się wówczas przypadki kanibalizmu.

  1. Jeffrey Dahmer

Jeden z najsłynniejszych seryjnych, amerykańskich morderców, zwany Kanibalem z Milwaukee. W latach 1978–1991 zabił, następnie zgwałcił 17 młodych mężczyzn i chłopców.

Ze zwłokami robił różne rzeczy, m.in. rozczłonkowywał je i zjadał, próbując przy tym różnych przypraw i sposobów przygotowania, by wydobyć z mięsa lepszy smak.

  1. Rodzina Maurerów

Pochodząca z Czech kobieta uwięziła swoich dwóch synów w klatce, a potem przez 8 miesięcy, wraz z innymi dręczycielami, zadawała im cierpienie. W makabryczny obrządek byli zaangażowani także krewni chłopców oraz członkowie tajemniczego kultu. Kawałki ciała młodszego z nich były odkrawane i spożywane.

  1. Jane Lynn Woodry

Amerykanka. Zamordowała swojego chłopaka, podzieliła na porcje i skonsumowała.

  1. Timor i Marat G.

Pochodzący z Rosji bracia w 2009 roku zostali zatrzymani i oskarżeni o zamordowanie swojego brata. Zbrodnia miała miejsce w Perm u podnóża gór Ural. Zaczęło się od sprzeczki, która zamieniła się w bójkę. W jej wyniku zginął najstarszy z nich, Rafis. Obawiając się, że trafią do więzienia, postanowili ukryć ślady swojej zbrodni i zjedli zwłoki.

  1. Sumanto

Pochodzący z Indonezji mężczyzna w 2004 roku został skazany za kradzież rozkładającego się ciała starszej kobiety i skonsumowanie fragmentów jej zwłok.

  1. Alfred Packer

Amerykański poszukiwacz złota. W 1874 roku, Packer wraz ze swoimi pięcioma kompanami, eksplorował wyżynę Kolorado. Z ekspedycji powrócił jednak samotnie. Powiedział, że walcząc o przetrwanie, pozabijali się nawzajem. Przyznał też, że wracając z gór, w których panowały surowe warunki, zdecydował się zjeść ich ciała, aby przeżyć.

MF

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]