W okolicy nie było żywego ducha. Mężczyzna rzucił się na nią, zaczął gryźć ją po całym ciele i walić pięściami z całej siły, gdzie popadnie. Potem ponownie ją zgwałcił. Po wszystkim usiadł obok i dyszał jak zwierzę. Była pewna, że to jeszcze nie koniec, że to już ostatnie minuty jej życia…

Pierwsze lata po 1945 roku Warszawa podnosiła się z gruzów. Wojna zmieniła kanony, które przed jej wybuchem dyktowały postawy i zachowania. Oszukiwanie i zabijanie stały się w tym czasie rzeczami zwykłymi i codziennymi. Jednak kiedy zakończył się ten horror, wydawać by się mogło, że przydział na zło został już całkowicie wyczerpany. Tymczasem do mieszkańców stolicy zaczęły docierać niepokojące informacje o tzw. „Wampirze z Warszawy”.

O szczegółach poczynań zwyrodnialca przeczytasz w tekście Krwawy rejestr „Wampira z Warszawy”. To tylko jeden z wielu ciekawych tematów kryminalnych, które wydarzyły się w PRL-u. Wszystkie znajdziesz  w najnowszym wydaniu kwartalnika „Detektyw Extra” nr 1 w sprzedaży od 23 stycznia 2018 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]