Mężczyzna przed trzydziestką udaje się na przyjęcie bożonarodzeniowe na Manhattanie. Poznaje tam kobietę imieniem Clara. W ciągu następnego tygodnia oboje spotykają się co wieczór w tym samym kinie.

On jest nią zauroczony, ale ostrożny, nie chce wykonać pochopnego ruchu. Napięcie między dwojgiem stopniowo rośnie, towarzyszą mu niepewność, nadzieja i brak zaufania. Rozbudzone emocje kumulują się w ostatnią noc starego roku.  Czy wraz z nim odejdą w przeszłość wszelkie wątpliwości?

Napisane pięknym językiem, szczegółowe i momentami bolesne studium oczekiwań i nadziei, z jakimi zmaga się każdy człowiek, gdy rozpoczyna nowy związek.

Kolejna książka autora świetnie przyjętej w Polsce powieści Tamte dni, tamte noce, na podstawie której powstał film nagrodzony Oscarem!

André Aciman urodził się w rodzinie sefardyjskich Żydów i dorastał w kosmopolitycznym środowisku wielojęzycznej Aleksandrii. Jest powieściopisarzem, eseistą i literaturoznawcą znanym przede wszystkim ze swoich prac na temat Prousta. Publikuje w „The New Yorker”, „The New York Review of Books”, „The New York Times”, a jego teksty ukazały się także w kilku antologiach najlepszej eseistyki amerykańskiej. Aciman jest autorem wielokrotnie nagradzanej książki wspomnieniowej „Wyjście z Egiptu”, w której przywołuje okres dzieciństwa i dorastania jako zasymilowanego Żyda w Egipcie lat 50. i 60. W 2001 roku wydał zbiór esejów pt. „False Papers”, a w 2007 powieść zatytułowaną „Call Me By Your Name”, która została uznana przez „New York Times” za książkę roku. Obecnie wykłada teorię literatury na City University of New York, wcześniej zaś uczył w Princeton University i Bard College.

André Aciman „Osiem białych nocy” – już w sprzedaży!

 

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]