Oszustką jest 30-letnia mieszkanka Ełku, która od 2015 do 2019 roku prowadziła firmę zajmującą się doradztwem finansowym i pośrednictwem kredytowym. Wśród jej klientów były osoby prywatne, a także przedsiębiorcy, którzy zaciągnęli w jej firmie kredyty in blanco lub przekazali jej pieniądze w gotówce na inwestycje.

Były to kwoty od pół miliona do 900 tysięcy złotych. Osoby przystępujące do projektu musiały podpisywać „klauzulę poufności”. Za jej złamanie groziła kara 5 milionów złotych. Justyna W. obiecywała swoim klientom szybki wysokoprocentowy zysk, nawet na poziomie 30-40 procent w kwartale. 30-latka początkowo wywiązywała się z przyjętych zobowiązań i wypłacała klientom tzw. dywidendę. Proponowała czasami zainwestowanie także tych środków.

W tej sprawie przesłuchiwani są pokrzywdzeni, zbierana jest dokumentacja z banków, badane są komputery. W związku ze sprawą zatrzymano także 29-letniego Karola B., partnera kobiety. Prokurator przedstawił mu zarzut prania pieniędzy. Zabezpieczono luksusowe pojazdy, nieruchomości – łącznie 16 sztuk, a także biżuterię.

Sprawę prowadzi Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach we współpracy z Krajową Administracją Skarbową – Urzędem Skarbowym w Ełku oraz Urzędem Celno-Skarbowym w Olsztynie.

źródło: ro.com.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]