Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku nadzoruje śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem lekami. Na polecanie prokuratora zatrzymano 4 osoby, które po doprowadzeniu do Prokuratury usłyszą zarzuty.

W toku postępowania prokuratorzy Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza mogła nielegalnie wytransferować poza granice Polski leki warte 140 milionów złotych.

Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. W maju 2018 roku zatrzymano 7 osób. Już wówczas prokuratorzy ustalili, że od 2014 roku zorganizowana grupa przestępcza mogła współpracować z 6500 aptek i punktów aptecznych na terenie Polski. W ramach przestępczego procederu skupowano z polskich aptek na eksport, leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski.

źródło: www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]