Od półtora miesiąca policjanci z Komisariatu Policji II w Koszalinie otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców dotyczące kradzieży katalizatorów z ich pojazdów.
W wyniku prowadzonych czynności mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn.
W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyzn w wieku 21 i 31 lat. Mężczyźni usiłowali ukraść kolejny katalizator z samochodu zaparkowanego w miejscowości Stare Bielice. Przy zatrzymaniu mężczyzn ujawniono w ich pojeździe kolejne trzy wycięte tej nocy katalizatory, elektronarzędzia oraz narkotyki.
W trakcie prowadzenia dalszych czynności mundurowi ustalili, że mężczyźni są odpowiedzialni za 15 kradzieży dokonanych od 10 marca 2020 roku w Koszalinie, Rosnowie oraz Boninie.

Schemat działania sprawców był za każdym razem bardzo podobny.

Pod osłoną nocy typowali pojazdy stojące na uboczu, za pomocą lewarka podnosili samochód, a następnie przy użyciu specjalnie przygotowanych do tego narzędzi. wycinali katalizator.
Wycięte katalizatory mężczyźni sprzedawali na okolicznych złomowiskach posługując się przy sprzedaży dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby, za co także usłyszeli kolejne zarzuty. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i w trakcie czynności procesowych wskazywali kryminalnym miejsca, z których dokonali kradzieży.
Sprawcy usłyszeli łącznie kilkanaście zarzutów dokonania kradzieży, za które kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.gk24.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]