Stróże prawa przez całą noc przeczesywali okolicę, lecz bez skutku. Dopiero następnego dnia rano otrzymali wiadomość o znalezieniu na polu oddalonym o kilka kilometrów od Keyworth zwłok młodej kobiety. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz – była to Colette Aram. Ciało ofiary było nagie, ułożone w bardzo seksualnej pozie. Nastolatkę zgwałcono i uduszono. Ręce dziewczyny związane były należącą do niej bielizną.

Policja bezzwłocznie podjęła działania mające na celu znalezienie sprawcy tej zbrodni.

Przepytano ponad 20 tysięcy osób, skontaktowano się ze wszystkimi skazanymi za przestępstwa seksualne, a z miejsca zbrodni zebrano wszelkie możliwe ślady.

W toku śledztwa okazało się, iż w tym samym dniu, w którym zaginęła Colette, na mieszczącej się zaledwie piętnaście minut od miejsca zbrodni drodze widziano podejrzanego mężczyznę, który z ukrycia obserwował młode dziewczyny biorące udział w lekcjach jazdy konnej. Natomiast na polnej drodze w pobliżu, policja znalazła koc, na którym znaleziono ślady nasienia. Przez kilka dni były to jedyne tropy w tej sprawie.

Nikt nic nie widział, nikt nie mógł podać informacji potrzebnych do sporządzenia portretu pamięciowego podejrzanego. W latach 80. nie było również wystarczających technologii, które mogłyby pomóc w wytypowaniu sprawcy jedynie z próbek DNA pobranym z ciała ofiary.

Po niemal tygodniu od znalezienia ciała Colette, właścicielka pubu znajdującego się w pobliskiej miejscowości zgłosiła się na policję z informacją o tym, że wieczorem w dniu zaginięcia Colette w jej barze pojawił się dziwny mężczyzna.

Dobrze go zapamiętała, bo między palcami miał krwawe ślady.

Gdy tylko zauważył, że kobieta patrzy się na jego dłonie, natychmiast poszedł do łazienki je umyć.
A potem zniknął.

Dzięki informacjom od właścicielki lokalu, policja przeszukała bar i w kanalizacji znalazła kulę z ręcznika papierowego poplamionego krwią. W policyjnym laboratorium udało się potwierdzić, że krew należała do Colette.

Wszystkim wydawało się, iż są na dobrym tropie. Lecz niestety śledztwo utknęło w martwym punkcie. Policja przez kilka lat próbowała wytropić mordercę. Detektywi skorzystali nawet z pomocy programu „Crimewatch”, w którym ze szczegółami opisano sprawę. Po jego emisji śledczy otrzymali setki telefonów, lecz żaden z nich nie naprowadził ich na trop mordercy.

Sprawa została zawieszona. Po 25 latach policja postanowiła wznowić dochodzenie.

Mając do dyspozycji nowoczesne technologie kryminalistyczne, możliwość przeprowadzenia dokładnych badań DNA, czy ogólnokrajową bazę przestępców, postanowiono jeszcze raz sprawdzić, czy uda się znaleźć napastnika.

I nadszedł przełom. W bazie danych próbek DNA znaleziono bardzo podobny profil genetyczny. Było jednak jedno ale. Wytypowana przez system osoba miała tylko 20 lat. Zatem nie mogła popełnić tej zbrodni. Policja jednak nie poddała się. Dzięki powiązaniu dwudziestolatka z DNA mordercy znalezionym na miejscu zbrodni, wreszcie trafili na ślad mordercy, który przez ćwierć wieku unikał sprawiedliwości.

Historie Casanovy będzie można zobaczyć w 5. odcinku 2. sezonu serii dokumentalnej „Spisane krwią”, którego gościem będzie autorka kryminałów, Karin Slaughter. Slaughter przedstawi historię Casanovy – seryjnego mordercy, który terroryzował całe Stany Zjednoczone oraz zdradzi, w jaki sposób ta prawdziwa sprawa odbiła się na jej twórczości r i sprowokowała do zgłębienia motywów zabójców, którzy nienawidzą kobiet. Premiera odcinka z Karin Slaughter już dziś, 11 grudnia o 21:00 na kanale CSB Reality Polska.

Natomiast o morderstwie Colette Aram opowie Sophie Hannah, autorka kryminałów i kontynuatorka dzieł Agathy Christie. Autorka zabierze widzów do Nottinghamshire w 6. i zarazem ostatnim odcinku 2. sezonu serii „Spisane krwią” już 18 grudnia o 21:00 tylko na antenie CBS Reality.

Na spotkanie ze światowej sławy autorami kryminałów kanał CBS Reality zaprasza w 2. sezonie produkcji własnej, serialu dokumentalnym „Spisane krwią” – w każdy wtorek do 18 grudnia o 21:00.  1. odcinek 2. sezonu serii można również obejrzeć na kanale YouTube CBS Reality: https://youtu.be/6JnZRuaDt9A

Strona kanału: www.cbsreality.tv/domowa.php

< 1 2

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]